Styl loft to obecnie jedno z najmodniejszych rozwiązań aranżacji wnętrz. Charakteryzuje się on przede wszystkim surowością i industrialnym wyglądem, a jednocześnie pozwala na wkomponowanie w przestrzeń elementów nowoczesnych i designerskich. W dzisiejszym wpisie opowiemy o tym, jakie elementy i dodatki warto wykorzystać, aby stworzyć efektowne i stylowe wnętrza w stylu loft.

Kolorystyka i wykończenia

Podstawą wystroju wnętrz w stylu loft jest surowość i minimalistyczna estetyka, która przypomina wygląd przemysłowych hal produkcyjnych. Dlatego też warto postawić na jasną kolorystykę ścian oraz betonowe lub ceglane wykończenia, które będą stanowić tło dla wyposażenia wnętrza. Dodatkowo, można dodać ciemne akcenty, np. w postaci czarnej stali, która wprowadzi nieco kontrastu do wnętrza.

Meble i dodatki

Wnętrza w stylu loft to przede wszystkim minimalizm i prostota. Dlatego też najlepiej postawić na meble wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, beton, stal czy skóra. Świetnie sprawdzą się też meble modułowe, które pozwolą na łatwe przearanżowanie wnętrza w zależności od potrzeb. Warto również postawić na przestrzenne półki i regały, na których można eksponować różnego rodzaju ozdoby, np. rośliny doniczkowe, stare narzędzia czy oryginalne lampy.

Światło

Odpowiednie oświetlenie to kluczowy element wystroju wnętrz w stylu loft. Warto zwrócić uwagę na lampy, które będą pasować do industrialnego charakteru wnętrza. Można postawić na lampy wiszące wykonane z miedzi lub stali, a także na stylowe lampki na biurko czy nocne stołki. Warto również pamiętać, że loftowe wnętrza powinny być dobrze oświetlone naturalnym światłem, dlatego warto postawić na duże okna, które wpuszczą do wnętrza jak najwięcej światła.

Podsumowanie

Wnętrza w stylu loft to przede wszystkim minimalizm, surowość i industrialny charakter. Aby stworzyć stylowe wnętrza w tym stylu, warto postawić na jasne kolorystyki i surowe wykończenia, meble wykonane z naturalnych materiałów oraz dodatki, takie jak oryginalne lampy i rośliny doniczkowe. Ważne jest również odpowiednie oświetlenie, które podkreśli industrialny charakter wnętr